امارت متحده عربی

امارات کشوری عربی و یکی از همسایگان جنوب غربی خلیج همیشه فارس ماست. کشوری که به شهر معروف دبی مشهور است و به راستی، مجموعه بی‌نظیری از تکنولوژی را در کنار طبیعت خشک و داغ بیابانی فراهم کرده است. کشوری که توانسته به مدد ثروت حاصل از نفت و سرمایه‌گذاری‌های عظیم، خود را در تمام جهان و به عنوان یک کشور توریستی زیبا و قدرتمند مطرح کرده است. بسیاری از افراد به دلیل نزدیکی مسافت و معاملات تجاری به این کشور سفر می‌کنند و خالی از لطف نیست که این کشور را از جهات مختلف گردشگری مورد بررسی قرار دهیم.

دبی بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهر در امارات متحده عربی است و در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس قرار گرفته است. کشوری جهانی که برای مدت‌ها، به عنوان یکی از بهترین کشورها برای اقامت معرفی می‌شد. کشوری که توانست درآمدهای به دست آمده از نفت را صرف بهبود و گسترش خود کند و امروزه به عنوان یک قطب اصلی تجارت در تمام خاورمیانه تبدیل شده است وامروزه این شهر آنچنان پیشرفت کرده است که بخش زیادی از درآمدهای خود را از صنعت توریست و گردشگری به دست می‌آورد.

با اینکه دبی دارای بیابان‌های بسیار داغ با دامنه دمایی ۳۱ درجه تا ۴۹ درجه در گرم‌ترین ساعات روز است  و تابستان‌های بسیار گرم و مرطوبی را تجربه می‌کند، اما این ویژگی‌ مانع از هجوم گردشگران به این شهر نشده است، چرا که به روش‌های گوناگون و با تکنولوژی‌های مختلف این شرایط را کنترل می‌کنند. دبی تمام ماجراجوی‌هایی که خواهان آن هستید، از گشت و گذار در شن‌های صحرا و گرم شدن در آفتاب بیابان‌های وسیع، آفرود سواری و یا شتر سواری، شیرجه زدن در آب‌های گرم و زیبای خلیج فارس، خرید در بزرگ‌ترین مراکز خرید، خوردن انواع غذاهای مقوی و خوشمزه عربی و حتی مصاحبت با گردشگران خارجی را به شما پیشکش می‌کند.